0

مختصر حقوق جزای عمومی

روی جلد
پشت جلد

  • امتیاز
  • نام کتاب مختصر حقوق جزای عمومی
  • قیمت 730,000 ریال
  • شابک
    1. 978-622-212-187-7
  • تعداد صفحات 480
  • نوبت چاپ 2
  • سال انتشار 1399
  • شماره جلد / نوبت ویرایش 1 / 1

دانلود فهرست مطالب

نگارش کتاب حاضر با توجه به نيازهاي آزموني و آموزشي در حوزه حقوق جزاي عمومي به عنوان پنجمين اثر تاليفي دکتر عباس منصورآبادي در زمينه حقوق جزاي عمومي پس از دوره بنيادين حقوق جزا (مشتمل بر کليات و حقوق جزاي عمومي) مورد توجه قرار گرفته است؛ همچنين شايان ذکر است که کتاب پيش رو، نسبت به دوره بنيادين از استقلال در طرح (نوآوري در ارائه مطالب، محتوا و دسته بندي) برخوردار مي باشد.

برخي ويژگي هاي اين کتاب:
۱. درسنامه جامع آزموني همراه با انطباق مواد قانوني (نص محور) و تطبيق با سرفصل هاي دانشگاه.
۲. تطبیق کامل با مهمترين قوانین خاص (اعم از قوانين خاص اعلام شده توسط اسکودا و مرکز وکلای قوه قضاییه) تا آخرین مصوبه ها در پایان سال ۱۳۹۹.
۳. ارائه نکات آزمونی (نکات جامع مواد ۱ تا ۱۵۹ کتاب کليات قانون مجازات اسلامي ۱۳۹۲).
۴. استفاده از جدول های آموزشی و نمودارهاي آموزشي برای دسته بندی و ارائه ظابطه برای فهم راحت تر مطالب و استفاده از جداول و مباحث تطبيقي و مقايسه اي بصورت يکجا.
۵. مناسب براي تمامي آزمون هاي حقوقي (قضاوت، وکالت، کارشناسي ارشد و دکتري حقوق جزا و جرمشناسي).
۶. تطبيق کامل با قانون کاهش مجازات حبس تعزیری 1399 (شرح مواد قانون مزبور و تاثیرات آن بر مواد دیگر) و ذکر و تطبيق با آخرين آرا وحدت رويه جزايي صادره از هيات عمومي ديوان عالي کشور.


توضيحات مولف در خصوص ويرايش جديد: کتاب «مختصر حقوق جزاي عمومي» زمانی که در شرف چاپ بود قانون «کاهش مجازات حبس تعزيري مصوب ۱۳۹۹» به تصویب نهایی رسید و با وجود همۀ محدودیت ها، متن آن بر اساس قانون مزبور بازبینی و اصلاح شد و به عنوان نخستین اثر تالیفی که در آن، مواد قانون مزبور شرح و تفسیر شده است، در اختیار جامعه حقوقی قرار گرفت. با توجه به تاثیر قانون مزبور بر حقوق کیفری عمومی، برای بار دیگر این کتاب مورد اصلاح و بازبینی قرار گرفت؛ ازجمله: آرای وحدت رویه مربوط به قانون مزبور و حقوق جزای عمومی که در فاصله چاپ نخست تا کنون از هیأت عمومی دیوان عالی کشور صادر شده است، در جای خود مورد بررسی قرار گرفته است، نظریه های مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در زمینه قانون مزبور که تا کنون منتشر گردیده، مورد توجه قرار گرفته است. در بسياري از قسمت‌ها، به ويژه در شرح مواد قانون کاهش مجازات حبس تعزيري ۱۳۹۹، نکته‌هاي ديگري افزون بر مطالب پيشين اضافه شده است. همچنين متن در فرايند تعاملى چندين بار بازخوانى شده و نارسايى هاى آن به حداقل رسيده است. پاورقى هايى به متن اضافه شده اند كه ارزش يكسانى با متن دارند و قرار دادن آنها در پاورقى به معناى درجه دوم بودن آنها نيست، بلكه اين كار نيز با هدف سهولت يادگيرى انجام شده است و به خوانندگان توصيه مى شود به سان متن به آنها بنگرند و از خواندن آنها روگردان نباشند.

بي نظيره اين كتاب واقعا بهش نياز داشتم ممنونم از ميزان
دیدگاه شما