0

مختصر حقوق جزای عمومی

روی جلد
پشت جلد

  • امتیاز
  • نام کتاب مختصر حقوق جزای عمومی
  • قیمت 600,000 ریال
  • شابک
    1. 978-622-212-139-6
  • تعداد صفحات 416
  • نوبت چاپ 1
  • سال انتشار 1399
  • شماره جلد / نوبت ویرایش 1 / 0

دانلود فهرست مطالب

 در جريان نگارش كتاب‌هاى كليات حقوق جزا و حقوق جزاى عمومى ١، ٢ و ٣ گروهي از دوستان پيشنهاد تهيه مختصر کتاب‌هاي مزبور را مطرح نمودند که جاي درنگ داشت. تاکيد بر اين بود که چنين کتابي مى تواند پاسخ‌گوى پاره‌اى نيازها در فضاى آموزشى، از جمله: مرور سريع مطالب کتاب‌هاي ياد شده، دسترسي به منبعي درخور براي شرکت در آزمون‌هاي حقوقي و مطالعه درس‌گونه مطالب باشد. در بازخواني کتاب‌هاي مزبور يادداشت‌هايى تهيه گرديد که پس از ارزيابي نهايي معلوم شد که مي‌توان آنها را به عنوان «مختصر حقوق جزاي عمومي» ارايه کرد. بدين ترتيب امکان نگارش و چاپ کتاب حاضر فراهم شد.

اين كتاب از جهت طرح و محتوا از استقلال برخوردار بوده و به عنوان كتابى جداى از كتاب‌هاى ياد شده قابل استفاده مى باشد؛ هر کدام از اينها مي‌تواند پاسخگوي نياز ويژه‌اي باشد: ۱. كتاب‌هاى كليات حقوق جزا و حقوق جزاى عمومى ١، ٢ و ٣ (دوره بنیادین) بر اساس سرفصل‌هاي مصوب وزارت علوم تهيه شده است. ۲. کتاب‌هاي ياد شده به منظور تدريس در دوره کارشناسي حقوق طراحي و تنظيم شده است و بايد به عنوان کتاب‌هاي درسي مورد استفاده قرار گيرند. ۳. بديهي است اين کتاب‌ها در حد انتظار از تفصيل برخوردارند و در طي يک دوره آموزشي مطالب آنها بايد ارايه شوند. ۴. اما کتاب حاضر با هدف ساده‌تر و کوتاه‌تر ساختن همان مطالب درسي طراحي شده‌اند. ۵. در اين کتاب تا حد ممکن قوانين خاص که در آزمون‌ها مورد توجه قرار مي‌گيرند، آورده شده‌‌اند و فهرست آنها نيز در پايان درج خواهد شد ۶. براي سهولت فراگيري، بخش‌هاي مهم مطالب دسته بندي و به صورت جدول ارايه شده‌اند. ۷. کساني که پيش از کتاب حاضر، کتاب‌هاي ياد شده را مطالعه کرده باشند، اين کتاب مي‌تواند جهت مرور و يادآوري براي آنها سودمند باشد و کساني که از کتاب حاضر شروع مي‌کنند، به حسب نياز مي‌توانند براي مطالعه افزون‌تر به کتاب‌هاي مزبور رجوع کنند. ۸. اين دو دوره کتاب مکمل يکديگرند و براي هر يک از گروه ها: دانشجويان، فارغ التحصيلان و شرکت کنندگان در آزمون‌های حقوقی قابل استفاده مي‌باشند. ۹. براي سهولت مطالعه از آدرس دهي در اين کتاب خودداري شده است. بديهي است با مراجعه به کتاب‌هاي مزبور امکان دسترسي به منابع ديگر در اين زمينه فراهم خواهد شد.

افزون بر اینها، پس از آماده شدن اين کتاب براي چاپ، «قانون کاهش مجازات حبس تعزیری» مصوب مورخ 23/2/1399 مجلس شورای اسلامی در تاريخ ۷/۳/۱۳۹۹ توسط شوراي نگهبان تاييد گرديد و همين امر موجب تاخير چاپ کتاب براي اصلاح و ويرايش آن بر اساس قانون مزبور شد. براي اختصار از اين قانون به عنوان «قانون اصلاحي ۱۳۹۹» ياد مي‌شود. هم اکنون به موجب اين قانون تعدادي از مواد کليات ق.م.ا اصلاح شده و يا تبصره هايي به پاره‌اي از اين مواد الحاق گرديده است. بر همين اساس، اين کتاب با اعمال آخرين اصلاحات و الحاقات ق.م.ا منتشر مي‌شود.

 

برخي ویژگی های کتاب:

درسنامه کامل تمامي عناوين حقوق جزاي عمومي و ارايه نکات آزموني و نکات جامع مواد قانوني.

جدول هاي آموزشي براي دسته بندي و ارائه ضابطه براي فهم راحت تر مطالب.

تطبيق کامل با شرح کليات قانون مجازات اسلامي ۱۳۹۲ و تمامي قوانين خاص (اعلام شده توسط اسکودا و مرکز وکلاي قوه قضاييه) تا آخرين مصوبه ها تا پايان خرداد ماه ۱۳۹۹.

مناسب براي تمامي آزمون هاي حقوقي (قضاوت ،وکالت، کارشناسي ارشد و دکتري حقوق جزا و جرمشناسي.

تطبيق با قانون کاهش مجازات حبس تعزيري ۱۳۹۹